1972 doğumlu, evli ve bir çocuk annesidir.

Astroloji danışman ve eğitmeni, Aile & Sistem Dizimi kolaylaştırıcısıdır.

Çeşitli sektörlerde muhasebe ve finans alanlarında çalıştıktan sonra, İdris Terzi ‘den 1998 yılında aldığı temel eğitimle Astroloji ile tanışmıştır. Ardından Hint astrolojisi ve Ruhsal Astroloji konusunda eğitimlerini tamamlamıştır.

Alan çalışmaları hakkında temel eğitimi 1998 yılında Mehmet Türk’den alan Fatma, ikinci eğitimini 2012 yılında Svagito Libermaister’ dan almıştır.

Üçüncü konstelasyon eğitimini ise Stephanie Hartung’dan alan Fatma, Aile ve Sistem dizimi çalışmalarını Astrolojik yaklaşımla uygulamaktadır.

Bu süreç içinde ayrıca taş ve renk terapisi, Handscan beden tarama, Yin yoga, Recall Healing, Uranyen Astroloji, Horary Astroloji, Hermetik Astroloji, Enerji Beden ve Şifa, Çakraların psikolojisi, Zen terapi ve danışmanlık eğitimlerini almıştır.

Gerçekleştirdiği Astroloji danışmanlıklarında danışanlarına aldığı eğitimler ışığında karma bir metot kullanarak yardımcı olmaktadır.

Klasik Astroloji bilgisini Tasavvuf bilgilerini de dahil ederek geliştirdiği Tasavvuf yaklaşımlı Astroloji eğitimini online ve yüz yüze sınıflar şeklinde vermeye devam etmektedir.

“Yaşamın hesaplanamaz muhteşem matematiğini gösteren sahne“ diyerek tanımladığı Aile & Sistem dizimlerini de, Astrolojiden gelen bilgi ve deneyimleriyle harmanlayarak geliştirdiği Astrolojik yaklaşımlı Aile & Sistem Dizimi adı altında sunmaktadır.

Yurt içinde; İstanbul, Bursa, İzmir, Eskişehir, Adana, Antalya, Mersin, İskenderun

Yurt dışında; Kıbrıs, B olmak üzere düzenli şekilde yüz yüze grup çalışmaları yapmaktadır.

Ayrıca tüm bu yolculuğun alt yapısı olan Kuran ve Tasavvuf üzerine yaptığı çalışmaları da “Kur’an ve Yaşam” başlıklı ücretsiz eğitimler şeklinde paylaşmaya devam etmektedir.

Yogakioo Dergide yazarlık yapmaktadır.

 

Instagram : @fatmaalkaya2  mail : info@fatmaalkaya.com