Hayat bir matematik. Bazen acımasız, bazen şaşırtıcı veya çok keyif verici olabiliyor gerçekler. Aile dizimi çalışması o kadar akıcı ve o kadar emin ellerde hissettiriyordu ki en şok edici durumda bile su gibi akıyor ve kaynağa ulaşıyorduk. Biz temsilciler, katılımcılar ve Hocamız sahne önünde iken tüm gerçeklik bizler üzerinden bir kere daha perde alıyor; önce geriliyor, belki korkuyor, utanıyor, üzülüyor, korkuyor ama sonuçta kesin olarak gevşiyor ve helalleşerek şifalanıyorduk. Bir kere daha, bir kere daha. Tüm açılımlarda aldığımız tüm rollerde bizler de kendimizi buluyor, kendimizden bir parçayı yaşıyorduk. Zaten gerçek bu değil miydi? Birbirimizden çok mu farklıydık? Her gömleği bir kerecik olsun, şakacıktan bile olsa giyen bizler, kime göre iyi ve kötüydük? Atalarımız kime göre iyi ve kötüydü? 
Son derece derin bir çalışma olan aile dizimini, tereyağından kıl çekercesine kolaylaştıran Fatma Alkaya Hocamıza ve kendini ve sistemini hepimize açan tüm temsilci arkadaşlarıma binlerce kere teşekkürlerimle .”

Şebnem Yıldırım – Katılımcı


Hayat içinde her birimiz kendine has kuralları ve örüntüleri ile adeta kendi satranç oyunumuzun içinde gibiyiz. Bir oyunda at, bir oyunda kale, başka bir oyunda piyon olup deneyimleyerek öğreniyoruz. Karşılaştığımız ve tekrar ettiğini fark ettiğimiz her problem kendini ifade edip, tanımlanıp tamamlanmak isteyen bir döngüye işaret ediyor. İşte aile dizimi, hayatın o bazen asırlara ve farklı coğrafyalara yayılan zengin karmaşasını daha anlaşılır kılmak için güvenli bir oyun tahtasını kullanmak gibi. Kişileri alana yerleştirip izlemek, içinde beliren hisleri gözlemlemek ve sonunda döngünün kendini ifade edişini deneyimlemek benim için çok sarsıcıydı. Yüzlerce kitap, binlerce bilgiden daha farklı, doğrudan temas ve dönüşüm gücüne sahip bir çalışma aile dizimi. Hiç tanımadığım birinin diziminde temsilci olurken de, kendi hikâyemin diziminde gözlemlerken de aynı tesirde. Sezgileri, bilgeliği ve yarattığı güvenli alan için Fatma hanıma ve bu deneyimi yaşadığım tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

 Sevil Ağaoğlu – Katılımcı


Bunca zahmet ve acıya yol açıp da kuşaklara ve sayısız hayata yayılan örüntülerin bu kadar kısa süre içinde çözüldüğüne tanık olmak, bir mucizeye tanık olmaktı. Yogada ve meditasyonda teklik ve bütünlük olarak deneyimlediğim hale fiziksel dünyadan kurulan köprüye tanık oldum. Unutulmuş bağlantıların hatırasıyla şifalandım. Algımızın açılış hızı ve konsantrasyonumuzdaki artışı görmek heyecan vericiydi. Tüm zamanlar bu andadır ve biz birbirimizin hayatlarında sayısız defa rol almış oyunculardık. Dizim, manevi yakınlığımızın fiziksel dünyadaki yaşamsal yakınlığımız ile ne kadar örtüştüğünü gösteren bir deney alanıydı sanki. Gerektiği kadarını hatırladık, bize çok şey gösterildi, ama görebildiğimizi gördük, alabildiğimizi aldık. Zamansız bir boyuttan üzerimize giydiğimiz yaşamları kabul ederek gelen ve zamanın kendisiyle bölünen ruhlardık. Beraber birbirimize ve kendimize doğru cesur bir adım attık. Beraber olmasak olamazdı.”

Burcu Tunalı (Katılımcı, Aile Dizimi hakkında ne düşünüyorsunuz?)


Fatma, tüm çalışmalarında, uzun yıllara dayanan deneyimini derin hayat bilgeliği ile birleştiriyor. Açtığı aile dizimlerinde her seferinde güzel akan, şifalandıran dizimlere tanık oldum.
Fatma, ayrıca, Vedik astroloji konusunda gerçek bir uzman. Yıldız haritamı Vedik astrolojiye göre yorumlayan Fatma, çevremle iletişimde beni derinden etkileyen önemli bir farkındalık yarattı. Hayata Vedik astrolojinin açtığı pencereden bakmak benim için çok etkileyici ve dönüştürücü bir deneyim oldu. Mutlaka tavsiye ederim.

Nilay


Aile sergisinden sonra element dizimi çalışmasında özel insanla bir araya gelme fırsatı bulduk, aile sergisinde yaşadığım deneyimlemeden sonra element dizimi farkındalığını yaşayanlardanım. ateş-toprak-hava-su elementlerinin üzerimdeki etkisiyle farkındalık noktasında ufkum dahada genişledi.. zihnimde dönen birşeyler ve daha bir çok şeyler anlam kazandı.çok basit bir örnek vermek gerekirse ateş elementinin rengi olan kırmızının, bildiğim anlamı dışında daha bir çok anlamı olduğunu görmek bunu kendi üzerimde düşündüğümde kırmızı lahanaya olan sevgimin , haftanın bazı günlerinde anlamsızca taşıdıgım katılığın,sebebini bilmiş oldum, burdan çıkdığım yolla kök çakrasıyla olan ilişkisini ordan aile bireylerime dokunması etkisi inkar edilemez deneyimlemeleri yaşadığımı inkar edemem.
Aldığı eğitimlerle ve aktif tuttuğun çalışma çabalarının karşılığında nasibi olan insana fayda ve yarar noktasında dokunmanı seviyorum iyiki varsın Fatma Alkaya Gönülkırmaz..

Yetgül (Katılımcı)


Fatma alkaya ile aile sergisi dizimi çalışması
Bu çalışmaya katılan şanslı insanlardan biriyim.bence çalışma kelimesi konunun derinliği açısından az kalıyor da öyle deniliyor işte:)
Hayatımızda tekrar eden sorunların meselelerin kaynak noktası bulunarak temelinden bir çözülme iyileştirme uygulaması olması ile atalarımızdan bize kadar gelen bir rahatlama,çözüm oluşturuyor.
Kendi tecrübemde içine doğduğum zorlu durumun dizimden sonra nasıl düzeldiğine,düzene girdiğine açık bi şekilde şahit oldum.
En az bir kere deneyimlemeniz tavsiyesiyle,hoşçakalın.

Kamile (Katılımcı)


Daha önce astroloji ile hiç ilgilenmezken Fatma Alkaya ile tanıştım ve haritama bakmasını istedim. İlk buluşmamızı unutamam. Bana (çocukluğumdan bugüne hayatıma, hayat misyonuma, içimde olduğunu bildiğim, bilmeyip de sezdiğim, sezmeyip de duyunca “ne kadar doğru” dediğim herşeye) öyle bir ayna tuttu ki, o günden sonra kendime bakışım değişti. Fatma’nın aile dizimi buluşmalarına katıldığımda yaptığı çalışmaya hayranlığım daha da arttı. Onunla yaptığım aile dizimi hayatımdaki en önemli düğümlerden birinin çözülmesine yardımcı oldu ve hem beni, hem ailemi müthiş rahatlattı ve özgürleştirdi. Onun sayesinde babaannemi son yolculuğuna uğurlamadan onunla helalleşme, ona benim için ne kadar önemli olduğunu, onu ne kadar sevdiğimi ifade etme fırsatı buldum. Yıllarca öfkenin üstünü örttüğü bu sevgiyi hissedebilmek ve ifade edebilmek müthiş bir hediyeydi – hem benim için, hem umuyorum babaannem için. Fatma’yla çalışmamızın açtığı kanal sayesinde Babaannem de hiç bilmediğim (ve aslında bilmemin önemli olduğunu anladığım) sırlarını paylaştı, ondan duymayı hayal edemeyeceğimiz sözler söyleyerek benimle, babamla ve annemle vedalaşma fırsatı buldu. Fatma bütün bu süreç boyunca bana öyle güzel rehberlik etti ki! Kendisine minnettarım. Fatma’nın astroloji, aile dizimi ve diğer enerji çalışmalarını biraraya getiriyor olması, kendini sürekli yeni çalışmalarla geliştiriyor olması onu çok özel kılıyor diye düşünüyorum. Böylece çok farklı deneyimleri çok farklı yollar ve dillerle okuyabilmeyi ve en uygun yöntem ve dille kanal olabilmeyi başarıyor. Fatma benim için eşi bulunmaz bir hayat rehberi! Bu hayattaki varlığı bana güç veriyor. Onunla tanışmış ve çalışabilmiş olmayı büyük bir ayrıcalık olarak görüyorum.

Ayşe (Katılımcı – Akademisyen)


Fatma Alkaya ile Vedik Astrolojisiyle yıldız haritama baktık.Oldukça spesifik, kişiye özel ve çok derin konulara parmak basması konusundaki uzmanlığını gösteriyor.
Bazı tavsiyelerini sürekli uyguluyorum. Bazı olaylar oldukça durup konuşmalarımızı ve söylediklerini anımsıyorum. Dolayısıyla anlattıkları benimle yaşıyor. İçten, destekleyici ve güler yüzlü üslubuyla da güven yaratıyor. Mutlaka denemenizi tavsiye ederim.

Selmin GÖK HAS (Danışman/Yönetici Koçu)


AİLE SERGİSİ FATMA ALKAYA & BİZLER
“Kişi kendinden bilir işi” derler, lakin kişi nerelerden ne taşımış, neleri yük yapmışda bilmiş işi. Görünenler bildiklerimizdir, ya görmediklerimizle bilmediklerimizle bize gelen bizlerden ayrı çocuklarımızla gelecege gönderilenler merak ettirmez mi. Beni merak ettirdi, sorgulattı da heyecanla bu özel serüvene dahil etti..
Uzun zamandır bu özel insanla ( Fatma😙) bu özel çalışmalar içerisindeyim.. ruhumun dinamikleri yerini buldukca boşluklar doldu.
Ve AN ne kadar kıymetliymiş.
Çalışmalar eşliğinde geçirdiğimiz zamanlar çok güzel, anlamlı ve özel teşekkür ederim.

Yetgül (Katılımcı)


Doğum haritamın analizini yaptırdığımda Fatma Hanım beni çok aydınlattı. Özellikle iş konusunda yönelebileceğim alanları, yeteneklerimi ne yönde kullanabileceğimi açıkça söyledi. Seçimi tamamen bana bırakarak neler yapabileceğimi görmemi sağladı. Motive etti. Doğum haritası analizi ile kendimi daha yakından tanıma fırsatı buldum. Fatma Hanım’ın yorumlamasıyla kafamdaki soru işaretleri son buldu ve netleştim. Yeniden yolumu çizdim ve adım attım. Sonuçta her şey insanın kendisinde başlıyor. Teşekkür ediyorum.

Zeynep (Öğretmen / Kariyer Koçu)