Ruhsal Astroloji ile Yaşam Misyonunu Keşfet !

Şeyma Özcan ve Fatma Alkaya, 4 gece 5 gün sürecek yoğun yoga-meditasyon ve astroloji paylaşımlarını içeren harika bir kamp için sizleri cennet doğasıyla Kazdağı Hızırkamp’ta bir araya gelmeye davet ediyorlar!

Her seviyeden katılımcıya açık bu kamp için yoga, meditasyon veya astroloji bilgisi ve tecrübesi gerekmiyor. Katılım 20 kişi ile sınırlı olduğundan bir an önce rezervasyonunuzu yaparak yerinizi garantiye almanızı öneriyoruz.

Yoga ve astroloji derin birer öğreti ve her ikisinin de yaşama en büyük katkısı kişilerin yoluna ışık tutmak, karanlık ve kör noktalar konusunda neler yapabileceklerini ve içlerindeki ateşi nasıl yakabileceklerini gösterebilmektir.

Bu kampta her iki öğretinin de kılavuzluğundan faydalanarak yaşam misyonumuzu öğrenecek ve bu misyon doğrultusunda yaşamımızı şekillendirmek için neler yapabileceğimiz üzerinde duracağız.

Astrolojide Ay Düğümleri, ruhun beden aracılığıyla gerçekleştireceği deneyimi anlayabileceğimiz noktalardır. Yaşam misyonumuzu, nereden geldiğimizi ve nereye doğru yol aldığımızı, en güçlü ve en zayıf özelliklerimizi ve bu özelliklerin aslında neyi gerçekleştirmek üzere var olduklarını düğümlerimizin doğum haritamızdaki yerleşiminden öğrenebiliriz. Güney düğümümüz geldiğimiz yer ve kim olduğumuzu, Kuzey Düğümümüz gideceğimiz yer ve kim olacağımızı ifade eder. Güney düğümümüz kaynaklarımız, Kuzey düğümümüz ise kaynağı değerlendireceğimiz yerdir.

Fatma Alkaya, hazırlamış olacağı doğum haritamızdan ay düğümleri yerleşimini bizlerle paylaşacak ve bu yerleşimden yaşam misyonumuzu öğrenerek, ruhun yolculuğunu nasıl kolaylaştırırız hep birlikte değerlendireceğiz.

Bırakmamız ve çıkmamız gereken konfor alanlarına hep birlikte göz atarken, açılmamız gereken yeni ufukları da hep birlikte keşfedeceğiz.

Şeyma Özcan ise, Yoga ve Meditasyon öğreti ve uygulamalarının kendi iç potansiyelimizi keşfetmek alanında bize nasıl rehberlik edeceğini aktaracaktır.

Bu kadim öğretilerin bize armağan ettiği araçları, kendi bedenimizi, zihnimizi, alışkanlıklarımızı ve hikayemizi daha iyi anlamak adına nasıl kullanabilir ve bu dünyadaki yerimizi nasıl bulur ve sağlamlaştırabiliriz? Zihnin prangalarını aştığımızda ulaşacağımız gerçek özümüzle nasıl daha çok temas edebilir, iç sesimizi nasıl daha çok duyabilir ve ona güvenerek yol alabiliriz?

Bu doğrultuda Şeyma Özcan ve Fatma Alkaya’nın kamp boyunca vereceği dersler ve yapacağı paylaşımlar, birbirini bütünler nitelikte olacaktır. Yoga ve astroloji doğada bir kampta ilk kez böyle ilginç bir konseptle bir araya geliyor, siz de bu deneyimdeki yerinizi alın!

Güne eklemleri yumuşak bir şekilde açan, zindelik, esneklik ve güç veren vinyasa yoga & pranayama (nefes) dersleriyle başlayacak, akşamları ay düğümleri paylaşımı ve yemek sonrası ise film gösterimi, sohbet, ateş başı müzik gibi etkinliklerle günü noktalayacağız. Zengin ve ilgi çekici bir program bizi bekliyor!

Detaylarıyla görebileceğiniz Programdan arta kalan zamanlarda, Hızırkamp’ın muhteşem doğası içinde dilediğiniz gibi vakit geçirebilirsiniz! İsterseniz içebileceğiniz, pırıp pırıl Zeytinli Çayı’nın serin sularında yüzebilir, Kazdağının muhteşem güzelliği içinde yürüyüşler yapabilir, dilerseniz bir köşeye çekilip kitabınızı okuyabilir ve dinlenebilirsiniz.

Gelirken yanınızda not defterlerinizi ve boya kalemlerinizi getirmenizde fayda var. Ayrıca, kendi yoga matınızı, yoga yaparken daha rahat etmenizi sağlayacak spor kıyafetleri, küçük bir yastık, bir battaniye veya şal, mayo, güneş koruyucu, suya dayanıklı terlik, yürüyüş ayakkabısı, akşam serin olursa diye her ihtimale karşı bir mont vs. almanızda fayda var.

Fatma Alkaya’nın doğum haritanızı hazırlayabilmesi için kayıt esnasında bizlere doğum tarihi yer ve saat bilginizi vermeniz gerekmektedir.

Hızırkamp hakkında

Hızır kamp, binbir pınarlı Kazdağları’nın Kirişlik Vadisi eteğinde bir tatil mekanı. Mehmetalan köyüne 2 km uzaklıkta olan kampımız Kazdağı Milli Park’ı sınırlarına yürüyüş mesafesinde. Kampımızın içinden akan Zeytinli Çayı’nın serin suyunda yüzmek, misafirlerimizin en zevkli deneyimlerinden biri. Kampınızın bulunduğu Kaz Dağları dünyanın oksijence en zengin noktalarından biri, ayrıca pek çok endemik bitki türünün de yetiştiği bu bölge tam bir şifa kaynağı.

10 yıldır, açıkhavada korunaklı bir şekilde çalışmaya imkan tanıyan bir büyük dom (çadır) ve bir büyük stüdyo ile yoga, dans, meditasyon, aile dizimi kampı gibi etkinliklere ve eğitim inzivalarına ev sahipliği yapıyoruz.

Akşam yemeklerinde bahçemizde yetişen sebzeleri köyümüzün zeytinyağı ile pişiriyoruz. Her gün vejetaryen menümüz var. Bunun yanında et, tavuk balıktan biri soframızdan eksik olmuyor. Müslüme Abla’mızın yemeklerinden herkes çok memnun. Özel “bazlama” ekmeğimiz, öğlen yemeklerindeki çiçek dolmaları, gözlemeler, sabah kahvaltısındaki “bişi”lerimiz Kaz Dağları’nın oksijeni ile iştahlananlara bire bir. Kampımızla ilgili daha detaylı bilgi için lütfen web sitemizi ziyaret ediniz: hizirkamp.com

Ücret

Tüm yoga, astroloji derslerine ve ekstra etkinliklere katılım ücreti 650TL’dir. Bu ücrete konaklama ve yol masrafları dahil değildir.

Rezervasyonların kesinleşebilmesi için 300TL kaporanın aşağıda yer alan hesap numarasına yatırılması, kalan bedelin de kamp başlamadan önce tamamlanması gerekmektedir.

Konaklama Ücreti

Konaklama alternatifleri:
-İçinde banyo ve tuvaleti olan 1 ahşap ev, 1 taş ev
-Banyo tuvalet ortak kullanımlı 7 tane ağaç ev
-Ve çadır.

Kişi başı gecelik yarım pansiyon konaklama (sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil) şöyledir;
Taş ev – Ahşap ev 160 TL
Ağaç ev 110 TL
Çadır 95 TL
Kendi çadırınızla gelirseniz 85 TL

Konaklamanızı kesinleştirmek için lütfen hemen yoga@hizirkamp.com’a bir email atın. Kamp alanında telefonlar pek çekmediğinden email ile veya 0(554)5670957’ye mesaj atarak iletişim kurmanız daha sağlıklı olacaktır.

Ulaşım

Balıkesir sınırları içinde yer alan Hızırkamp’a İstanbul’dan otobüsle, kendi aracınızla veya Sabiha Gökçen’den Edremit Kocaseyit Havaalanına direkt uçuşlarla uçakla gelebilmek mümkün. Ulaşım ile ilgili detaylı bilgilere Hızırkamp web sitesinin ilgili bölümünden erişebilirsiniz:

Kayıt ve Sorular

Kayıt ve sorularınız için lütfen bize yazın:
Şeyma Özcan seymaya@gmail.com
Fatma Alkaya fatma.fatmaalkaya@gmail.com

Eğitmenler Hakkında

Şeyma Özcan ve Fatma Alkaya alanlarında iki deneyimli eğitmen ve araştırmacıdırlar. Bilginin deneyim yoluyla özümseneceğini bildiklerinden, herşeyden önce kendilerini birer yaşam seyyahı olarak görmekte, doymak bilmeyen meraklarıyla, yaşamı, evreni ve insan ruhunu anlamaya çalışmakta; keşfettiklerini diğer meraklı ruhlarla paylaşmaktadırlar.

Şeyma Özcan

Yoganın kendi bedeni ve hayatında yarattığı şaşkınlık veren şifalalanma süreci, Şeyma’yı yoga hocası olmaya götüren ilk neden oldu. Uzun yıllar reklam ajanslarında yöneticilik yaptıktan sonra yıpranmış bedenine ve ruhuna bir derman ararken Yoga’nın sunduğu bütüncül şifa yaklaşımıyla tanıştı.

O günden bugüne 10 yıldır, Türkiye’nin en iyi yoga stüdyolarında, GYM’lerinde, büyük şirketlerinde dersler veriyor. Türkiye’yi gezerek özel temalı kurslar düzenliyor, birbirinden farklı organizasyonlara katılarak Yoganın ve Meditasyonun şifasıyla daha fazla insanın tanışmasına aracılık ediyor ve hocalık eğitimleri düzenleyerek yeni yoga hocaları yetiştiriyor. Derslerinde birbirinden farklı yoga tarzlarını, öğrencinin ihtiyacına cevap verecek biçimde sentezliyor. Öğrencilerini kendi bedenleri ve nefesleriyle sihirli bir yolculuğa davet ederek, kendi içlerinde varolan o biricik ışığa göz kırpmaya, kalplerinden geleni dinlemeye bir alan yaratmayı seviyor. Yoga öğretisini ve uygulamasını, her insanın kendi doğal kaynaklarına bir geri dönüş yolculuğu olarak görüyor.
Küçüklüğünden beri sanatla iç içe olan ve her tür yaratıcı eylemi şifa olarak gören Şeyma, Hawaii’nin geleneksel enstrümanı ukuleleyi çalıyor, şarkı söylüyor, dansediyor, resim yapıyor ve bazen de yazı yazıyor.
Şeyma Özcan’la ilgili daha fazla bilgi için: seymaozcan.com

Fatma Alkaya Gönülkırmaz

Çeşitli sektörlerde çalıştıktan sonra, İdris Terzi ‘den 1998 yılında aldığı temel eğitimle Astroloji ile tanışan Fatma, arkasından sırasıyla Hint astrolojisi, Ruhsal Astroloji, Uranyen Astroloji ve yanı sıra kendi ruhsal yolculuğu için Zen terapi ve danışmanlık, taş ve renk terapisi, handscan beden tarama, kupa terapi ve çeşitli eğitimler almıştır.

“Yaşamın hesaplanamaz muhteşem matematiğini gösteren sahne “ diye tanımladığı Aile Dizimi çalışması içinde dünyaca ünlü terapist SVAGITO LIBERMAISTER’ dan eğitim alan Fatma, gerek astroloji danışmanlık seanslarında gerekse aile dizimi çalışmalarında danışanlarına aldığı eğitimler doğrultusunda karma bir metod kullanarak rehberlik etmektedir.

Yoga ve meditasyon öğretileriyle de yakından ilgilenen Fatma, bu alandaki bilgi ve deneyimlerini, aldığı eğitimlerle desteklemektedir.
LIFE DESIGN sistem kurucusu ve tek uygulayıcısıdır.
Fatma Alkaya hakkında daha fazla bilgi için : fatmaalkaya.com ve lifedesign.com.tr