Tasavvuf, İslami düşünce sistemidir. Varlığın tekliğini, aslını ve özünü anlatırken, aynı zamanda hakikatini hatırlayan insana nasıl yaşayacağında bildirir.

Astroloji, gök cisimlerini, birbirleri arasında ve yeryüzündeki yapılarla olan ilişkilerini inceleyen, ortaya çıkan örüntüler üzerinden iş ve oluşlar hakkında bilgi veren kadim bir analiz yöntemidir.

Tasavvufi yaklaşımla bakıldığında, varlıktaki her şey gibi gökcisimleri de mana yönüyle Allah isimleri olarak bildiğimiz esmalardan oluşur. Yaydıkları kozmik tesirler etkileşime girdikleri yapılar üzerinde ilgili esma bağlantılarını tetikleyici özelliklere sahiptirler.

Temel seviye Astroloji derslerini tasavvufi yaklaşımla işleyecek ve haritaları bu anlayışla değerlendirmeyi öğreneceğimiz bu eğitimde, gezegen ve burçların hakikate dönük biçimde hangi işe hizmet ettiğini, esma işlevlerini, çalışma ve yaşanma prensiplerini değerlendirmiş olacağız.

Eğitim 36 hafta sürecek ve dersler online olarak haftada bir gün 2 saat olacak şekilde işlenecektir. İnteraktif olarak gerçekleşecek derslere sınıfın bütünlüğünü korumak ve aldığınız eğitimin verimli olabilmesi adına düzenli katılımınız beklenmektedir.

Eğitimin ilerleyen derslerinde ödevler olacaktır. Ayrıca dönem sonunda sınav yapılacak ve bitirme projesi hazırlanması beklenecektir.

Dersler: 22 Eylül 2021 Çarşamba 20:00-22:00 arası başlayacak ve 36 hafta sürecektir. Ders programı katılmaya niyet eden arkadaşlarla paylaşılacaktır.

Detaylar ve kayıt bilgileri için İLETİŞİM formunu doldurabilir,
info@fatmaalkaya.com veya fatma.fatmaalkaya@gmail.com adresine mail atabilir,
[chat style=3 s3_icon_size=60px]
Whatsapp’dan yazabilirsiniz.